KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12599128
nr 1259 9128
Anna Gardell-Ericson
(1853-1939), Sverige
Akvarell, Blomsterstilleben, signerad, 49x33
Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.
måndag 3 juni 2019
kl 18:45:29
Anna Gardell-Ericson
Läs mer om Anna Gardell-Ericson